اثر موسیقی درمانی بر اوتیسم
تاريخ خبر:1394/01/16
تاريخ ورود خبر:1394/01/16  

یک کار درمان کودکان به نام خانم " ارین روان " به تازگی متوجه شده است که گوش دادن به موسیقی های متفاوت می تواند به کودکان اتیستیک برای بهبود برقراری ارتباط و رفتار آنها کمک کند.ایشان توضیح می دهند که موسیقی هایی که بار عاطفی متفاوت دارند ممکن است با سیستم عصبی ارتباط داشته و آن را تحت تاثیر قرار بدهند.
خانم " شیلا ام فریک " که در این نوع درمان تجربه زیادی دارد به همین منظور آلبوم هایی از انواع موسیقی ها را جمع آوری کرده است.این خانم معتقد است این موسیقی ها در زمینه های زبان آموزی ، توجه ، حساسیت شنیداری توانایی های ویژه و حتی شب ادراری می توانند به این کودکان کمک کنند.
خانم " روان " یک بانک سی دی از این نوع موسیقی ها را جمع آوری کرده است. او از این موسیقی ها برای کمک به درمان اختلالات در کودکان اتیستیک استفاده کرده و نتایج خوبی را به دست آورده است. این خانم معتقد است که برای هر کودک باید موسیقی متناسب با او را تشخیص داده و استفاده کرد. بیشتر این موسیقی ها از نوع کلاسیک و گاهاً موسیقی الکترونیکی و گیتار آکوستیک می باشند.
برای مطالعه بیشترمی توانید به سایت زیر مراجعه کنید :

www.autism.healingthresholds.com


منبع خبر:

 

اوتيسم

آيا كودك من در معرض خطر ابتلا به اوتيسم می باشد؟
تشخیص اختلالات طیف اوتیسم در سنین اولیه رشد بسیار حائز اهمیت است، زیرا درمان زودهنگام می تواند برای بهبودی کودک و خانواده وی بسیار مفید باشد. اختلال در نحوه عملکرد اجتماعی کودکان، می تواند به عنوان یک علامت هشداردهنده اولیه مهم تلقی شود. تاخیر در گفتار عموماً به تنهایی نمی تواند علامت اوتیسم باشد اما در ترکیب با دیگر علائم هشداردهنده می تواند نشان دهد که کودک در خطر ابتلا به اوتیسم قرار دارد.

لينك های مرتبط كلينيك تحول و تكامل