کلینیک خدمات از راه دور

مرکز جامع اعصاب و روان آتیه

درباره کلینیک

اختلالات تحت پوشش

فرایند درمان

خدمات کلینیک

سوالات رایج

درباره کلینیک
خدمات از راه دور

کلینیک خدمات از راه دور آتیه دسترسی افراد دارای مشکلات و اختلالات سلامت روان را به خدمات موردنیازشان افزایش می‌دهد. امروزه با ورود فناوری‌های مختلف به حوزه سلامت روان، مشاوره و درمان آنلاین و تلفنی نیز امکان‌پذیر گشته و به‌سرعت در حال گسترش در جوامع مختلف است. این نوع از مشاوره و درمان دارای مزیت‌هایی است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد:

 1. در این نوع از خدمت نیازی به مراجعه به محل کلینیک نیست و افراد می‌توانند تنها با یک تماس، با متخصص موردنظر در ارتباط باشند. در این صورت در هزینه و زمان رفت و آمد صرفه‌جویی خواهد شد.
  2. با توجه به عدم دسترسی بسیاری از مناطق کشور به مراکز خدمات مشاوره‌ای خوب، خدمات از راه دور، بسیاری از موانع و مشکلات موجود در این مسیر را حل نموده است. به این ترتیب که افراد از هرنقطه از کشور، با دسترسی به تلفن و اینترنت، می‌توانند با متخصصین مجرب در ارتباط باشند.
  3. بسیاری از افراد با توجه به نوع شخصیت یا مشکل خود، ترجیح می‌دهند مسائل خود را به صورت رو در رو مطرح نکنند. برای این‌گونه افراد بسیار راحت‌تر است که با تماس تلفنی یا آنلاین، مشکل خود را با متخصص موردنظر مطرح نموده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.
  4. سیاری از افراد خارج از کشور نیازمند استفاده از خدمات سلامت روان به زبان مادری خود می‌باشند و با دسترسی به کلینیک خدمات از راه دور می‌توانند، با متخصصین و مشاورین هم زبان خود صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.
  فناوری‌های مورد استفاده ممکن است شامل تلفن، برنامه‌های تلفن همراه یا تجهیزات تطبیقی و کمکی باشد. کار با یک روانشناس ممکن است به صورت پاسخگویی فوری صورت گیرد یا ممکن است به صورت پاسخگویی همراه با تأخیر باشد.

اختلالات

اختلالات خلقی

اختلالات اضطرابی

خانواده درمانی

زوج درمانی

بهبود اعتماد به نفس

بهبود رابطه با والدین

انگیزش تحصیلی

تربیت جنسی

آموزش شیوه‌های فرزندپروری

شناسایی و بهبود اختلالات هیجانی و رفتاری کودک و نوجوان

کاهش اضطراب کودک و نوجوان

راهکارهای مدیریت روند تحصیلی گروه سنی کودک و نوجوان

ارائه راهکار و آموزش‌های مورد نیاز در شرایط بحرانی مانند افراد و خانواده‌های سوگوار یا سانحه دیده، خیانت عاطفی و …

ارائه راهکار و آموزش مهارت به والدین دارای کودکان با مشکلات تحولی، مراقبین سالمندان، مراقبین معلولان و افراد از کار افتاده و … آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و نوجوانان

فرایند درمان

 1. شما ارزیابی می شوید:

در فاز اول کلیه بیماران مورد ارزیابی شناختی و بالینی تحت نظر روانپزشک قرار می گیرند و در صورت نیاز تجویز و یا تغییر دارویی انجام می شود.

 1. شما با مدیر کلینیک یا سوپروایزر صحبت می‌کنید:

در این مرحله انجام تست و ارزیابی ثانویه صورت می گیرد. طبق علایم شما یک درمان اختصاصی و ویژه برای خودتان چیده می‌شود.

 1. شما درمان را شروع می‌کنید:

طبق برگه اختصاصی که به شما داده شده است درمان شما پیش می رود. مدیر کلینیک با شما در تماس است. کلیه درمان‌های پیشنهاد شده در برگه اختصاصی قدم به قدم پیگیری می شود.

 1. فاز اولیه درمان شما تمام می شود:

شما اکنون قابل ترخیص هستید و در دوره های درمان‌های پس مراقبتی شرکت می‌کنید.

قواعد و قوانین

به منظور حصول اطمینان از کیفیت ارائه خدمات، تماس‌های برقرار شده شما با آتیه ضبط می‌شود. این مکالمات توسط آتیه با رعایت اصول امانتداری حرفه‌ای، حفظ شده و تحت هیچ شرایطی جز حکم قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، هیچ‌یک از آنها نزد سایر اشخاص افشا نخواهد شد.

بعد از تعیین نوبت، در صورت عدم برقراری تماس به دلیل مشکلات مخابراتی و IT، تیم آتیه در اسرع وقت نسبت به تعیین وقت جایگزین اقدام خواهد کرد.
ضبط مکالمه بدون هماهنگی با مشاور، توسط مراجع غیرقانونی بوده و در صورت تشخیص، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
در هریک از تماس‌ها، کلیه قوانین جمهوری اسلامی را مراعات و از ارتکاب هرگونه جرمی از قبیل اهانت به هریک از مشاوران خودداری خواهید کرد. در صورت تخطی دسترسی شما به کلیه خدمات کلینیک مسدود و پیگیری قانونی انجام خواهد شد.

خدمات

۱. کمیسیون و مصاحبه تشخیصی آنلاین: کمیسیون‌های تخصصی تشخیص، با ارزیابی مراجع توسط روانپزشک و روانشناس، علت مراجعه وی و روند درمان را به صورت آنلاین مشخص می‌کند.

۲. مشورت دارویی آنلاین یا تلفنی: در صورت نیاز به مشورت با روانپزشک در مورد داروهای مورد استفاده و عوارض هر دارو، این خدمات به صورت آنلاین یا تلفنی ارائه می‌شود.

۳. ویزیت روانپزشکی آنلاین یا تلفنی: در خلال روند درمان، مراجعین نیازمند ویزیتهای دوره‌ای با روانپزشک مجموعه هستند که این امکان بدون نیاز به مراجعه به آتیه و با دسترسی به تلفن یا اینترنت میسر خواهد شد.

۴. روان درمانی غیر حضوری: پس از مشخص شدن روند درمان، خدمات مربوط به درمان در گروههای سنی بزرگسال (اختلالات رفتاری، خلقی، اضطرابی، خانواده درمانی، زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج و فرزندپروری)، کودک و نوجوان (شناسایی و بهبود هیجانی و رفتاری، کاهش اضطراب، بهبود اعتماد به نفس، بهبود رابطه با والدین، انگیزش تحصیلی) به صورت خدمات آنلاین و تلفنی ارائه خواهد شد.

۵. آموزش غیرحضوری والدین (کودک و نوجوان): آموزش شیوه‌های فرزندپروری و تربیت جنسی ، راهکارهای مدیریت روند تحصیلی گروه سنی کودک و نوجوان به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می‌شود.

۶. مشاوره و آموزش تلفنی یا آنلاین: ارائه راهکار و آموزش‌های مورد نیاز در شرایط بحرانی مانند افراد و خانواده‌های سوگوار یا سانحه دیده، خیانت عاطفی و … ارائه راهکار و آموزش مهارت به والدین دارای کودکان با مشکلات تحولی، مراقبین سالمندان، مراقبین معلولان و افراد

سوالات متداول

کلینیک خدمات از راه دور آتیه چیست؟

آتیه جامع‌ترین مرکز سلامت روان در ایران است. در کلینیک خدمات از راه دور آتیه، افراد با دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر و تنها با استفاده از تلفن و اینترنت، با درمانگران و مشاوران این کلینیک در ارتباط خواهند بود. این کلینیک، مشاوره حرفه ای در زمینه‌های مختلف را در هر زمان و هر مکان، از طریق رایانه یا تلفن در دسترس افراد قرار می‌دهد.

چرا از درمان و مشاوره تلفنی استفاده کنیم؟

افزایش دسترسی به درمان برای افراد مبتلا به اختلالات فیزیکی، پزشکی و یا مشکلات حرکتی
دسترسی به متخصصان بدون توجه به منطقه جغرافیایی
دسترسی به درمان به زبان مادری
افزایش دسترسی به درمان برای افراد دارای مشکلات خاص که علاقمند به مراجعه حضوری نیستند(مثلا کسانی که دارای اختلال استرس پس از سانحه یا هراس اجتماعی باشند).
برنامه‌ریزی برای استفاده از مشاوره غیرحضوری انعطاف پذیرتر از مشاوره حضوری انجام می‌شود.

درمانگران تلفنی و آنلاین آتیه چه کسانی هستند؟

کلیه متخصصان کلینیک خدمات از راه دور آتیه، روانپزشکان، روانشناسان و مشاوران با تجربه، مجرب و متعهد در حوزه‌های مختلف سلامت روان هستند. همه آنها علاوه بر تحصیلات آکادمیک، پس از آموزش در دوره‌های آموزشی آتیه، قبولی در آزمونهای مرتبط و آموزش و تمرین لازم، توسط گروه آتیه درخشان ذهن تأیید می‌شوند.

چه افرادی به من کمک خواهند کرد؟

بعد از تماس با آتیه، ما شما را به متخصصی که بیشترین انطباق را با نوع مشکل، اهداف و ترجیحاتتان دارد، ارتباط خواهیم داد. مشاوران آتیه رویکردهای مختلفی دارند، بنابراین مهم است که فرد مناسب را پیدا کنید که بتواند بهترین نتایج را برای شما به ارمغان آورد. در بیشتر مواقع این تطبیق به درستی انجام می‌شود. با این‌حال اگر طی روند درمان احساس کنید که مشاور انتخابی برای شما مناسب نیست، می‌توانید متخصص دیگری را انتخاب کنید.

آیا کلینیک خدمات از راه دور آتیه برای من مناسب است؟

اگر می‌خواهید کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید، این کلینیک برای شما مناسب است. ما ممکن است بتوانیم در هر مشکلی که مانع شادی یا مانع از دستیابی به اهدافتان شود، کمک حالتان باشیم. همچنین درمانگرانی داریم که در موضوعاتی مانند استرس، اضطراب، روابط عاطفی، فرزندپروری، افسردگی، مشکلات خوردن، مشکلات خواب، پرخاشگری، اختلافات خانوادگی، مسائل جنسی ، عزت نفس و سایر مشکلات متخصص هستند.

اما اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صادق است، خدمات کلینیک از راه دور راه حل مناسبی برای شما نیست:
• اگر شما دارای افکاری هستید که منجر به آسیب زدن به خودتان یا سایرین می‌شود.
• کمتر از ۱۸ سال سن دارید.(در صورتی که سن شما کمتر از ۱۸ سال است، تماس با کلینیک از طرف والدین انجام خواهد شد و مشاوره غیرحضوری با رضایت والدین یا سرپرست قانونی انجام خواهد شد.)
• شما در یک بحران فوری یا وضعیت اضطراری هستید.
• شما از طریق حکم دادگاه یا هر مقام دیگر، بایستی تحت درمان یا مشاوره قرار بگیرید.
• چنانچه دسترسی به تلفن یا اینترنت ندارید.

آیا خدمات سلامت روان غیر حضوری می‌تواند جایگزین خدمات حضوری شود؟

در پاره‌ای موارد، خدمات غیرحضوری جایگزین خدمات مشاوره حضوری نیست. برای مثال در مشکلاتی که احتیاج به درمان‌های دارویی یا تکمیلی دارند، خدمات غیر حضوری به تنهایی پاسخگو نیست. در چنین حالتی این ارجاع توسط متخصصان کلینیک خدمات از راه دور انجام خواهد شد.

چه مدت بایستی از خدمات کلینیک خدمات از راه دور آتیه استفاده کنم؟

طول مدت درمان به نیازهای شما بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بعضی از افراد احساس می‌کنند پس از چند هفته به اهداف خود رسیده‌اند، در حالی که دیگران ترجیح می دهند که برای مدت طولانی‌تری در برنامه درمان باقی بمانند.

چگونه از حریم شخصی من محافظت می‌شود؟

مکالمات شما نزد گروه آتیه درخشان ذهن کاملاً محفوظ است و تحت هیچ شرایط بجز قوانین جمهوری اسلامی ایران نزد شخص دیگری افشا نخواهد شد

چگونه می توانم استفاده از خدمات غیرحضوری را شروع کنم؟

با شماره ۸۴۰۱۲۰۰۰-۰۲۱ یا 09100048698 تماس حاصل فرمایید، یا از طریق لینک ثبت اطلاعات، اطلاعات خود را ثبت نمایید. همکاران ما در اولین فرصت خدمت شما تماس خواهند گرفت.

چگونه متوجه شوم که روان درمانگرم برای من مناسب است؟

پس از دو جلسه اول، شما باید کمی آرامتر و امیدوار باشید. شما باید احساس کنید که درمانگر شما درک اولیه ای از شما دارد و به مشکلات شما گوش داده است.

مطالب جدید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!