عکس مرتبط با کلینیک اضطراب و وسواس
newslider

درباره آزمایشگاه

فرایند

خدمات

اهداف درمانی

وجه تمایز

وجه تمایز

کادر درمان

ویدئوها

سوالات رایج

نمونه های موفق

درباره آزمایشگاه

آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی گروه آتیه درخشان ذهن به عنوان با سابقه‌ترین پلی کلینیک تخصصی روانشناسی در طی سال‌های گذشته سعی بر این داشته است که از طریق آزمون‌های روانی، نشانه‌ها و علائم مشکلات مراجعان را به طور عینی ارزیابی کرده تا متخصصان گروه آتیه درخشان ذهن و سایر کلینیک‌ها بتوانند راهکارهای درمانی مناسبی ارائه کنند.

ادامه مطلب

همچنین کلینیک آتیه از بدو تاسیس به موازات خدمات درمانی و تشخیصی خود از خدمت نقشۀ مغزی برای تشخیص دقیق تر و تعیین پروتکل هایِ درمانی با حداقل آزمون و خطا، بهره برده است. این امر مهمترین ویژگی‌ای است که کیفیت خدمات تکنولوژیک (مثل نوروفیدبک، tDCS، TMS و …) را در مرکز آتیه از سایر مراکز درمانی متمایز می نماید:

 • تشخیص مبتنی بر نقشۀ مغزی در آزمایشگاه روان‌سنجی و نقشه مغزی در کنار مصاحبۀ بالینی و انجام تست های هیجانی- رفتاری- شناختی دقیق ترین و جامع ترین تشخیص برای انواع مشکلات روانشناختی از جمله اختلال نقص توجه- بیش فعالی، افسردگی، وسواس و … خواهد بود.
 • مرکز آتیه همواره پیشتاز کیفیت در درمان های تکنولوژیک از جمله نوروفیدبک، TMS، tDCS و … بوده است. یکی از دلایل آن تعیین پروتکل برای این تکنولوژی ها از طریق نقشۀ مغزی بوده است. مسلما معتبرترین روش برای تعیین پروتکل در درمان های تحریکی و تنظیمی مغز استفاده از ابزاری برای بررسی مستقیم مغز است تا آزمون و خطا را به حداق برساند.
 • پس از تشخیص دقیق و تعیین پروتکل درمانی، همواره نیاز به بررسی ریزترین تغییرات درمان است. مرکز آتیه مستقیما در آزمایشگاه نقشه برداری مغز به شما می گوید درمان مورد استفادۀ شما (دارو، روان درمانی، TMS، نوروفیدبک و …) چقدر برای شما موثر بوده است.

این آزمایشگاه به عنوان نمایندۀ انحصاری مرکز HBimed سوئیس، مجهز به روزآمدترین دستگاه های ثبت (Mitsar, Neuroamp II) و نرم افزارهای تحلیل (Neuroguide, HBimed) است. ارتباط مستمر و مشاورۀ علمی با برجسته ترین متخصصان حوزۀ تصویربرداری مغز کمک شایانی به پیشتاز بودن کلینیک آتیه در فعالیت‌های علمی و پژوهشی اش در این حوزه کرده است.

پیچیدگی های ذاتی و غیر قابل مشاهده ویژگی های روانی انسان و چندجانبه بودن این ویژگی هاباعث شده متخصصان حوزه سلامت روان نتوانند به صورت صددرصد تشخیص درست و عاری از مشکل را داشته باشند. بدین منظور و در جهت دقت بیشتر در تشخیص و ارائه راهکارهای مناسب برای درمان از آزمون‌های روانشناختی استفاده می کنند که این نگاه به عنوان نقطه قوت گروه آتیه به حساب می‌آید.آزمایشگاه روان سنجی برای اعتلای اهداف بلند گروه آتیه درخشان ذهن در ایران و در دنیا، سعی بر این داشته است که با تهیه آزمون های به روز و تخصصی به منظور تشخیص درست و دقیق و البته ارائه راهکارهای مناسب به متخصصین حوزه روان شناسی در همه حوزه های مرتبط، فرایند درمان را با سرعت بهتر و کیفیت بالاتری انجام دهد که این خود به نحوی موجب کوتاه تر شدن زمان درمان و البته کاهش هزینه های درمانی می گردد

فرایند پذیرش

مراجع با ورود به کمیسیون و تشخیص اولیه روانپزشک و روانشناس، در صورت نیاز به آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی مراجعه می‌کند و آزمون های متناسب با تشخیص اولیه، از وی گرفته می‌شود. سپس، نتایج آزمون به کمیسیون برای تشخیص نهایی ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است که مدیر آزمایشگاه روان سنجی نیز متناسب با نتایج اولیه آزمون‌ها قبل از ارائه آن‌ها به کمیسیون، آزمون های تکمیلی را که موجب تشخیص دقیق تر می شود، پیشنهاد می نماید.

ادامه مطلب

همچنین آزمایشگاه روان سنجی با داشتن افراد متخصص در حوزه سنجش و اندازه گیری سعی بر این داشته است تا به سازمان‌ها، بانک‌ها، مدارس و … به عنوان مهم‌ترین ارکان جامعه در انتخاب نیروی انسانی مناسب و کارآمد در سال های گذشته کمک کند چرا که نیروی انسانی اصلی‌ترین بخش سرمایه هر سازمانی است.

لازم به ذکر است که آزمایشگاه روان‌سنجی و نقشه مغزی با داشتن آزمون های اختصاصی و انحصاری همچون آزمون های وودکاک جانسون شناختی و تحصیلی، استعداد یابی کودکان بیلی، آزمون CANTAB، IVA-2، BOT، VIENNA، و… که تنها در مجموعه آتیه و البته در ایران موجود است در تلاش است تا به افرادی که مشکلاتی در همه جنبه های روانی و شناختی دارند کمک کند. همچنین این آزمایشگاه تحت شرایط خاص حاضر است تا آزمون های اختصاصی خود و بیش از ۵۰۰ عنوان آزمون دیگر را در اختیار دیگر متخصصین این حوزه در سراسر ایران قرار بدهد.

خدمات

نقشه‌برداری مغز:

 • ثبت مغزی در حالت استراحت
 • ثبت مغزی در حالت فعالیت (ERP)
 • تحلیل ثبت مغزی بر مبنای پایگاه داده Neuroguide
 • تحلیل ثبت مغزی بر مبنای پایگاه داده HBimed
 • مشاوره درمانی (تعیین پروتکل درمان/ مشاوره دارویی)

ادامه مطلب

نمونه گزارش حاصل از نقشه برداری (به صورت یک فابل Pdf قابل دانلود باشد.)

متخصصان بالینی با استناد به شیوه‌های گوناگون ثبت امواج مغزی، می‌توانند:

 1. احتمال بروز برخی مشکلات روانی در آینده را پیش‌بینی کنند،
 2. به تشخیص‌های دقیق‌تری در مورد اختلالات روانی برسند،
 3. با دقت بالایی درمان‌های مناسب‌تر را پیشنهاد دهند،
 4. با حداقل آزمون و خطا، دارو تجویز کنند،
 5. پروتکل‌های درمان با دستگاه‌هایی مانند نوروفیدبک، tDCS و TMS را تعیین کنند،
 6. و همچنین به نظارت نتایج درمان و پروتکل‌های پیشنهادی خود بپردازند.

استعدادیابی :

از جمله حوزه های پرچالش برای سنجش ویژگی های زیر بنایی هر شغل استعداد یابی است که آزمایشگاه روان سنجی در این زمینه نیز با داشتن آزمون های اختصاصی سعی بر سنجش دقیق توانایی های زیربنایی و ویژگی های شخصیتی لازم برای هر شغل دارد. همچنین این آزمایشگاه در استعدادیابی در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در حیطه تحصیلی و شغلی گام های مهمی بر داشته است.

علاوه بر داشتن آزمون های حضوری، آزمایشگاه روان سنجی با ایجاد زیر ساخت خدمات آنلاین، آزمون هایی را که قابلیت اجرا به صورت تحت وب دارند، در اختیار متقاضیان آزمون قرار داده است و با جمع آوری داده های گسترده از سراسر ایران به اعتباریابی مجدد آنها برای ارائه خدمات بهتر سنجش و اندازه گیری کوشیده است.

اهداف درمانی

با ارائه تمام این درمان ھا در کنار یکدیگر، علایم افسردگی، از قبیل غمگینی، عدم لذت بردن از فعالیت ھای روزمره، بی حوصلگی و بی حالی، کاھش انرژی، مشکل در خواب و اشتھا، تحریک پذیری یا یروز پرخاشگری در فرد، مشکلات تمرکز، از دست دادن انگیزه و امید به زندگی، نگرانی و دلشوره و تمام علایم مربوط به بیماری، کاھش می یابد و در کنار آن فرد یاد می گیرد که چطور با مشکلات و مسایل سازگار شود، آن ھا را مدیریت کند و در صورت عدم امکان حل مشکلات، آن ھا را بپذیرد. ھدف اصلی گروه درمانی آتیه و کلینیک اختلالات خلقی و افسردگی، کمک ھمه جانبه به مراجعین برای غلبه بر بیماری و بالا بردن کیفیت زندگی آن ھاست. سعی ھمه ما بر آن است که رضایت مراجعان در بالا ترین سطح ممکن، برآورده شود.

وجه تمایز کلینیک آتیه

وجه تمایز کلینیک آتیه درخشان ذھن و تمام بخش ھای درون آن ازجمله کلینیک اختلالات خلقی، استفاده از به روزترین خدمات درمانی و فراھم کردن تمامی درمان ھای مورد نیاز افراد افسرده و ھمه جانبه از قبیل درمان ھای زیستی، روانی و خانوادگی بسته به سن و نوع اختلال و شرایط خاص ھر فرد در یک مکان است؛ به صورتی که افراد برای ھر درمان نیازی به مراجعه به کلینیک ھای مختلف ندارند. بسیار دیده می شود که افراد برای دریافت درمان ھای مختلف از جمله روان درمانی، rTMS و یا دارو، مجبور به مراجعه به کلینیک ھای مختلف می شوند که مشکلات زیادی برایشان خواھد داشت ولی در کلینیک اختلالات خلقی آتیه تمامی این درمان ھا، به صورت ھمزمان ارائه می شوند. ھمچنین، ھمکاری تیم درمانی، متشکل از روانپزشک، روان شناس، نوروتراپیست، روان درمانگر و مدیر بخش در جھت محقق شدن اھداف درمانی، از ویژگی بارز دیگری است که در کلینیک آتیه و ھمچنین کلینیک اختلالات خلقی آتیه به چشم می خورد.

کادر درمان

دکترحمیدشمسی پور
دکتر حمید شمسی پور
روانشناس
حشمت اله رحیمی
دکتر حشمت الله رحیمی
روان پزشک
رضا کاظمی
دکتر رضا کاظمی
معاون پژوهش
نسرین بهنام نژاد
دکتر نسرین بهنام نژاد
روانشناس
3d1aa2d5-7980-409f-8455-63e59350cdb7
دریا مدینه
روانشناس
دکتر نظام الدین رستم کلایی
دکتر نظام الدین رستم کلایی
پزشک
عکس مربوط به کادر درمان کلینیک اتیه
دکتر رضا رستمی
ریاست

ویدئوها

سوالات متداول

چرا ارزیابی با qEEG لازم است؟

پیش از آنکه بخواهیم در مورد مشکلات عصب شناختی مراجعان و یا ارتقاء توانمندی های ذهنی آن‌ ها تصمیم گیری کنیم، لازم است بدانیم که چه فعل و انفعالاتی در مغزشان در حال رخ دادن است. این امر به وسیله اندازه گیری و تحلیل فعالیت الکتریکی سلول های مغزی یا همان نورون ها محقق می شود.

این انرژی الکتریکی که طی qEEGضبط و ثبت می شود، ناشی از جریان های الکتریکی ضعیفی است که در هنگام انتقال پیام های مغزی تولید می شود. از qEEG در تشخیص ناهنجاری های مغزی و اختلالات روانپزشکی استفاده می شود. تحقیقات نشان داده اند که تکنولوژی qEEG همانند دیگر ابزارهای تشخیصی معمول، از دقت و اعتبار زیادی برخوردار است.

آیا ارزیابی با qEEG عوارضی هم دارد؟

بسیار بعید است، زیرا ثبت کننده های جریان الکتریکی خروجی از مغز بر روی پوست سر شما متصل می شوند و هیچ چیزی در طول این فرایند به درون مغزتان وارد نمی شود. با این حال، قرارگیری کلاه مخصوص ثبت qEEG روی سرتان ممکن است کمی تنگ باشد و احساس ناخوشایندی را ایجاد کند. همچنین در این هنگام کمی ژل مخصوص به موهایتان زده می شود که پس از مراحل ثبت باید شسته شود.

چه اتفاقی در طول ثبت qEEG می افتد؟

مغز هر کس منحصر به فرد است. بنابراین فعالیت نورونی یک شخص با شخص دیگر متفاوت است. به کمک qEEG می توانیم به صورت انحصاری ساز و کار مغز مراجعان را تجزیه و تحلیل کنیم. درمانگران از نتایج بررسی ها برای شناسایی دقیق نشانه های بیماری و طرح ریزی اهداف درمانی بهره می برند. ارزیابی به وسیله qEEG یک گام ضروری در مسیر شناخت مغز افراد و برنامه ریزی درمانی متناسب با شرایطشان است.

لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچگونه ادعایی جهت تشخیص و درمان تمام ناهنجاری های مغزی و بیماری های روانپزشکی نداریم، بلکه تنها تفسیرهای برگرفته از ارزیابی های شما را ارائه و پیشنهاد می دهیم که کدام راه حل درمانی در اصلاح مشکلات شما مفیدتر واقع خواهد شد.

مراحل ثبت qEEG چه قدر زمان می برد؟

این جلسات به طور معمول بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

آیا قبل از مراجعه به کلینیک و انجام qEEG نیاز است کاری انجام دهم؟

لطفاً ۲۴ ساعت قبل از مراجعه از مصرف الکل و داروهای محرک خودداری کنید،‌ همچنین در روزی که تشریف می آورید مصرف کافئین را به حداقل برسانید.

لطفاً در شب قبل از مراجعه به اندازه کافی استراحت کنید.

لطفاً تمام داروهای مصرفیتان را پیش از شروع ارزیابی به متخصصان ما اطلاع دهید.

لطفاً به منظور تسهیل ارتباط سنسورها با پوست سرتان، با موهای خشک و تمیز مراجعه کنید. همچنین از مصرف محصولات مراقبت از مو مثل نرم کننده ها و انواع ژل ها خودداری کنید.

لطفاً زمان لازم برای رسیدن به کلینیک را در نظر بگیرید، به طوری که استرسی از ترافیک و تأخیرهای احتمالی نداشته باشید.

چه مدت طول می کشد تا نتیجه ارزیابی ام آماده شود؟

مدت زمان تحلیل و نوشتن گزارش بین ۳ تا ۷ روز کاری خواهد بود. در مواردی که ثبت نیازمند تکرار باشد یا در موارد دشوارِ تشخیصی که نیاز به مشورت با متخصصان داخلی یا خارجی باشد، این زمان ممکن است افزایش یابد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!