آتیه در یک نگاه

شرحی کوتاه بر کلینیک روانشناسی آتیه

در قرون گذشته روان شناسی آمیخته به فلسفه و بعضا سحر و جادو بوده است اما در صد سال گذشته با استفاده از روش های علمی و پیشرفت علوم پزشکی تمرکز بر سلامت روان و بهره وری انسان ها افزایش یافته است. طی این سال ها با استفاده از روش های تصویر برداری مغزی، پژوهش در حوزه روان شناسی و نوروساینس رشد چشمگیری داشته است. در همین راستا گروه آتیه درخشان ذهن از سال 1384 فعالیت مطالعاتی خود در این زمینه را با مطالعات گسترده در حوزه نوروساینس و تکنولوژی های مرتبط از قبیل تحریک مغناطیسی مغز (rTMS)، تحریک الکتریکی مغز (tDCS)، نوروفیدبک، بیوفیدبک، و نقشه مغزی (QEEG) شروع و فعالیت درمانی خود را در سال 1385 در این حوزه آغاز کرد.

این خدمات تکنولوژیک در عرصه روان شناسی از سال ۱۹۶۰ در کشورهای توسعه یافته برای درمان اختلالات روان شناختی مورد استفاده قرار می گرفته است با این حال در داخل کشور شناختی از این نوآوری ها وجود نداشت. در سال ۱۳۸۵ آتیه اقدام به خرید دستگاه های مورد نیاز خود در حوزه نوروساینس کرد. متخصصان گروه آتیه، با توجه به لزوم دانش بین رشته ای در علوم روان پزشکی، روان شناسی، کامپیوتر و نوروساینس برای بهره برداری از تکنولوژی های ذکر شده آموزش تکمیلی را گذرانده و روند عملیاتی – درمانی را آغاز کردند. در سال ۱۳۸۶ از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مجوز تاسیس گروه آتیه صادر شد و از سال ۱۳۸۷ با توسعه فیزیکی، خدمات جامع تری عرضه شد و به مرور با استقبال بیشتر متخصصان و مردم رو به رو شد.

هم اکنون گروه آتیه درخشان ذهن، با خدمت رسانی تخصصی در کلینیک های مصاحبه و تشخیص، آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی، کودک و خانواده، اتیسم و عقب ماندگی، بیش فعالی و اختلال یادگیری، اضطراب و وسواس، و افسردگی و دوقطبی، به صورت حضوری و غیرحضوری تلاش بر درمان و بهبود عملکرد مراجعان دارد.

اولین های مرکز

  • نخستین مرکزی که به صورت تخصصی نوروفیدبک را برای ارتقای عملکرد و کمک در درمان اختلالات بیش فعالی – نقص توجه به کار گرفت.
  • نخستین مرکزی که از QEEG در تشخیص نابهنجاری های مغزی ناشی از اختلال های روانپزشکی استفاده کرد.
  • نخستین مرکزی که دستگاه بیوفیدبک را برای کمک به درمان اختلالات اضطرابی به کار گرفت.
  • نخستین مرکزی که از دستگاه rTMS برای کاهش و درمان نشانه های اضطراب و افسردگی استفاده کرد.
  • نخستین مرکزی که از دستگاه tDCS برای ارتقا عملکرد شناختی و کاهش علائم اختلالات یادگیری و اتیسم استفاده کرد.
  • نخستین مرکزی که تشخیص درست و دقیق را سر لوحه خود قرار داده است و در کمیسیون تخصصی توسط یک گروه، متشکل از روانپزشک،روان شناس و روان سنج کار پیچیده تشخیص را انجام می دهد.
  • نخستین مرکزی که دغدغه ی خدمت رسانی تخصصی، با درمانگران مجزا و متخصص در حوزه های مختلف را داراست و متشکل از دوازده کلینیک مجزا و متمرکز در حوزه های تخصصی است.

vector svg
vector1 svg

برخی از افتخارات علمی و پژوهشی مرکز:

نمایندگی رسمی HBImed (موسسه مغز و اعصاب سوئیس)

نمایندگی آزمایشگاه تحریک مغزی (BSL) دانشگاه کارولینای جنوبی (MUSC)

انتشار کتاب‌های تخصصی اعصاب و روان (نشر تبلور وابسته به گروه آتیه درخشان ذهن)

همکاری با ستاد توسعه علوم شناختی و مرکز ملی نقشهبرداری مغز ایران جهت همافزایی علمی و ارتقا کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی

معرفی این گروه به عنوان شـرکت دانـش بنیـان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاســت جمهوری

چاپ فصلنامه تخصصی علوم اعصاب و روان (فصلنامه بهداشتروان و جامعه وابسته به گروه آتیه درخشان ذهن)

ریاست


dr

پروفسور رضا رستمی

روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

معاونت ها

حسین رضا رستمی

حسین رضا رستمی

مدیر عامل و معاون مالی و اداری


عکس مربوط به رزومه دکتر اکبری

دکتر علی اکبری

معاون ارتباطات

دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی


عکس مربوط به رزومه دکتر اسیه رضایی

دکتر آسیه رضایی نیاسر

معاون درمان

دکتری روانشناسی شناختی


رضا کاظمی

دکتر رضا کاظمی

معاون پژهش

دکتری روانشناسی عمومی


عکس مربوط به رزومه دکتر بیدادیان

دکتر مریم بیدادیان

معان روان درمانی

دکترای روانشناسی

بیمه های طرف قرارداد

بیمه تامین اجتماعی

بیمه مرکزی

بیمه ایران

بیمه آسیا

بیمه البرز

بیمه سامان

بیمه دانا

بیمه ملت

سازمان های طرف قرارداد

بانک مرکزی

بانک سپه

نیروهای ستادی وزارت نیرو

سازمان بنادر و کشتیرانی

پتروشیمی مهر

پتروشیمی آریاساسول

کانون سردفتران و دفتریاران

مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دارای تفاهم‌نامه همکاری

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران

پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشکده مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی

آزمایشگاه واسطهای انسان و ماشین دانشگاه صنعتی شریف

انستیتو ملی سلامت روان جمهوری چک

شرح کوتاهی از کلینیک های تخصصی گروه آتیه

کلینیک مصاحبه و تشخیص

کلینیک مصاحبه و تشخیص

در کلینیک مصاحبه و تشخیص یک روان پزشک، روان‌شناس، و روان‌سنج پس از شرح حال‌گیری از مراجع و در صورت نیاز انجام آزمون های تخصصی، تشخیص لازم را داده و به یکی از کلینیک های درمانی ارجاع می دهند.

آزمایشگاه روانسنجی و نقشه مغزی

آزمایشگاه روانسنجی و نقشه مغزی

در این آزمایشگاه روان سنج های آموزش دیده، آزمون هایی که کلینیک تشخیص و یا کلینیک های درمانی برای تشخیص بهتر نیاز دیدند را انجام و گزارش آن را به همراه تفسیر آزمون، به کمیسیون تشخیص (کلینیک تشخیص) ارائه می دهد.

کلینیک افسردگی و دوقطبی

کلینیک افسردگی و دوقطبی

در این کلینیک، اختلالاتی که مستقیما با خلق در ارتباط هستند، همچنین مشکلات و افسردگی‌های ناشی از ترک مواد بررسی و درمان می شوند. این کلینیک در کنار درمان‌های روان‌پزشکی و روانشناختی، از خدمات تکنولوژیک مانند بیوفیدبک، rTMS و tDCS نیز برای درمان سود می برند.

کلینیک اضطراب و وسواس

کلینیک اضطراب و وسواس

این کلینیک به درمان اختلالاتی نظیر اضطراب فراگیر، اضطراب اجتماعی، حمله وحشت‌زدگی، وسواس و سایر اختلالاتی که منشا آن‌ها اضطراب و استرس است یا اضطراب و استرس موجب شدت یافتن آن‌ها است؛ نظیر اختلالات روان تنی، دردهای عضلانی، سر درد تنشی و سر درد میگرنی، می‌پردازد.

کلینیک کودک و خانواده

کلینیک کودک و خانواده

والدین می توانند با مراجعه به کلینیک کودک و خانواده هرگونه سوال یا مشکل مرتبط با رشد جسمانی (زمان راه افتادن، حرف زدن) و چالش‌های در رابطه با اختلالات رفتاری هیجانی کودکان مانند پرخاشگری، لکنت زبان، شب ادراری، اضطراب، ناخن جویدن، خجالتی بودن یا مشکلات مرتبط با ارتباطات درون خانوادگی را مطرح و درصدد رفع آن باشند.

کلینیک بیش فعالی و اختلال یادگیری

کلینیک بیش فعالی و اختلال یادگیری

در این کلینیک تلاش بر ارتقای عملکرد تحصیلی دانش آاموزان و درمان مشکلاتی نظیر بیش فعالی و اختلال یادگیری است. از خدمات تکنولوژیک همچون نوروفیدبک و tDCS به منظور ارتقای توجه و تمرکز در این کلینیک استفاده می‌شود.

کلینیک اتیسم و تاخیر رشدی

کلینیک اتیسم و تاخیر رشدی

در این کلینیک، کودکان و خردسالان دارای علائم مربوط به اختلالات هوشی و رشدی مورد ارزیابی‌های دقیق و درمان موثر قرار می‌گیرند. در این کلینیک مداخلات درمانی و آموزشی کودک شما (درمان های در منزل و درمان های کلینیکی) برنامه ریزی و هماهنگ می‌گردد و برنامه درمانی اختصاصی برای هر کودک تدوین می‌گردد.

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

هدف کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب، بهبود شرایط افرادی است که با انواع مختلف مشکلات مغزی، حسی، حرکتی و اعصاب و روان (سکته مغزی، ضربه به سر، پارکینسون، دمانس، صرع، افسردگی، و …) مواجه هستند. در این کلینیک این امکان فراهم آمده است تا مراجعان بتوانند از ترکیبی از روش‌های درمانی از جمله TMS و tDCS ، مشاوره روانشناسی و توانبخشی شناختی (CRT) برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن استفاده ببرند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!