خدمات از راه دور

 • روان‌درمانی غیر حضوری
 • آموزش غیرحضوری والدین
 • مشاوره دارویی و ویزیت روانپزشکی

خدمات از راه دور آتیه دسترسی افراد دارای مشکلات و اختلالات سلامت روان را به خدمات موردنیازشان افزایش می‌دهد. امروزه با ورود فناوری‌های مختلف به حوزه سلامت روان، مشاوره و درمان آنلاین و تلفنی نیز امکان‌پذیر گشته و به‌سرعت در حال گسترش در جوامع مختلف است. این نوع از مشاوره و درمان دارای مزیت‌هایی است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد:

1. در این نوع از خدمت نیازی به مراجعه به محل کلینیک نیست و افراد می‌توانند تنها با یک تماس، با متخصص موردنظر در ارتباط باشند. در این صورت در هزینه و زمان رفت و آمد صرفه‌جویی خواهد شد.

2. با توجه به عدم دسترسی بسیاری از مناطق کشور به مراکز خدمات مشاوره‌ای خوب، خدمات از راه دور، بسیاری از موانع و مشکلات موجود در این مسیر را حل نموده است. به این ترتیب که افراد از هرنقطه از کشور، با دسترسی به تلفن و اینترنت، می‌توانند با متخصصین مجرب در ارتباط باشند.

3. بسیاری از افراد با توجه به نوع شخصیت یا مشکل خود، ترجیح می‌دهند مسائل خود را به صورت رو در رو مطرح نکنند. برای این‌گونه افراد بسیار راحت‌تر است که با تماس تلفنی یا آنلاین، مشکل خود را با متخصص موردنظر مطرح نموده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.

4. سیاری از افراد خارج از کشور نیازمند استفاده از خدمات سلامت روان به زبان مادری خود می‌باشند و با دسترسی به خدمات از راه دور می‌توانند، با متخصصین و مشاورین هم زبان خود صحبت کرده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند.
فناوری‌های مورد استفاده ممکن است شامل تلفن، برنامه‌های تلفن همراه یا تجهیزات تطبیقی و کمکی باشد. کار با یک روانشناس ممکن است به صورت پاسخگویی فوری صورت گیرد یا ممکن است به صورت پاسخگویی همراه با تأخیر باشد.

44Untitled

خدمات از راه دور شامل چه خدماتی می‌شود؟

1. کمیسیون و مصاحبه تشخیصی آنلاین:
کمیسیون‌های تخصصی تشخیص، با ارزیابی مراجع توسط روانپزشک و روانشناس، علت مراجعه وی و روند درمان را به صورت آنلاین مشخص می‌کند.
2. مشورت دارویی آنلاین یا تلفنی:
در صورت نیاز به مشورت با روانپزشک در مورد داروهای مورد استفاده و عوارض هر دارو، این خدمات به صورت آنلاین یا تلفنی ارائه می‌شود.

3. ویزیت روانپزشکی آنلاین یا تلفنی:
در خلال روند درمان، مراجعین نیازمند ویزیتهای دوره‌ای با روانپزشک مجموعه هستند که این امکان بدون نیاز به مراجعه به آتیه و با دسترسی به تلفن یا اینترنت میسر خواهد شد.
4. روان درمانی غیر حضوری:
پس از مشخص شدن روند درمان، خدمات مربوط به درمان در گروههای سنی بزرگسال (اختلالات رفتاری، خلقی، اضطرابی، خانواده درمانی، زوج درمانی، مشاوره پیش از ازدواج و فرزندپروری)، کودک و نوجوان (شناسایی و بهبود هیجانی و رفتاری، کاهش اضطراب، بهبود اعتماد به نفس، بهبود رابطه با والدین، انگیزش تحصیلی) به صورت خدمات آنلاین و تلفنی ارائه خواهد شد.
5. آموزش غیرحضوری والدین (کودک و نوجوان):
آموزش شیوه‌های فرزندپروری و تربیت جنسی ، راهکارهای مدیریت روند تحصیلی گروه سنی کودک و نوجوان به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می‌شود.
6. مشاوره و آموزش تلفنی یا آنلاین:
ارائه راهکار و آموزش‌های مورد نیاز در شرایط بحرانی مانند افراد و خانواده‌های سوگوار یا سانحه دیده، خیانت عاطفی و …
ارائه راهکار و آموزش مهارت به والدین دارای کودکان با مشکلات تحولی، مراقبین سالمندان، مراقبین معلولان و افراد از کار افتاده و …
آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و نوجوانان

خدمات از راه دور چه اختلالاتی را شامل می‌شود؟

 • اختلالات خلقی
 • اختلالات اضطرابی
 • خانواده درمانی
 • زوج درمانی
 • مشاوره پیش از ازدواج
 • شناسایی و بهبود اختلالات هیجانی و رفتاری کودک و نوجوان
 • کاهش اضطراب کودک و نوجوان
 • بهبود اعتماد به نفس
 • بهبود رابطه با والدین
 • انگیزش تحصیلی
 • آموزش شیوه‌های فرزندپروری
 • تربیت جنسی
 • راهکارهای مدیریت روند تحصیلی گروه سنی کودک و نوجوان
 • ارائه راهکار و آموزش‌های مورد نیاز در شرایط بحرانی مانند افراد و خانواده‌های سوگوار یا سانحه دیده، خیانت عاطفی و …
 • ارائه راهکار و آموزش مهارت به والدین دارای کودکان با مشکلات تحولی، مراقبین سالمندان، مراقبین معلولان و افراد از کار افتاده و …
 • آموزش مهارت‌های زندگی به کودکان و نوجوانان

فرایند درمان از طریق خدمات از راه دور چگونه است؟

 1. شما ارزیابی می شوید:

در فاز اول کلیه بیماران مورد ارزیابی شناختی و بالینی تحت نظر روانپزشک قرار می گیرند و در صورت نیاز تجویز و یا تغییر دارویی انجام می شود.

 1. شما با مدیر کلینیک یا سوپروایزر صحبت می‌کنید:

در این مرحله انجام تست و ارزیابی ثانویه صورت می گیرد. طبق علایم شما یک درمان اختصاصی و ویژه برای خودتان چیده می‌شود.

3.شما درمان را شروع می‌کنید:

طبق برگه اختصاصی که به شما داده شده است درمان شما پیش می رود. مدیر کلینیک با شما در تماس است. کلیه درمان‌های پیشنهاد شده در برگه اختصاصی قدم به قدم پیگیری می شود.

4.فاز اولیه درمان شما تمام می شود:

شما اکنون قابل ترخیص هستید و در دوره های درمان‌های پس مراقبتی شرکت می‌کنید.

قواعد و قوانین

به منظور حصول اطمینان از کیفیت ارائه خدمات، تماس‌های برقرار شده شما با آتیه ضبط می‌شود. این مکالمات توسط آتیه با رعایت اصول امانتداری حرفه‌ای، حفظ شده و تحت هیچ شرایطی جز حکم قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، هیچ‌یک از آنها نزد سایر اشخاص افشا نخواهد شد.

بعد از تعیین نوبت، در صورت عدم برقراری تماس به دلیل مشکلات مخابراتی و IT، تیم آتیه در اسرع وقت نسبت به تعیین وقت جایگزین اقدام خواهد کرد.
ضبط مکالمه بدون هماهنگی با مشاور، توسط مراجع غیرقانونی بوده و در صورت تشخیص، تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
در هریک از تماس‌ها، کلیه قوانین جمهوری اسلامی را مراعات و از ارتکاب هرگونه جرمی از قبیل اهانت به هریک از مشاوران خودداری خواهید کرد. در صورت تخطی دسترسی شما به کلیه خدمات مسدود و پیگیری قانونی انجام خواهد شد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!