باشگاه مهارت‌های زندگی

عنوان: باشگاه مهارت‌های زندگی
مقدمه:
یکی از نیازهای مهم انسان امروزی سلامت روان است. بخشی از سلامت روان این است که فرد فاقد اختلال روان باشد. بخش دیگر سلامت روان این است که فرد از زندگی خود رضایت داشته باشد. به شکل مشخص، رواندرمانی ها به مورد اول و برنامه های پیشگیرانه-ارتقایی به مورد دوم می پردازند.
لازم به ذکر است همانگونه که در باشگاه های ورزشی افراد ماه ها و حتی سال ها با تمرین های ورزشی به تقویت عملکردهای جسمی خود می پردازند، در باشگاه های مهارت های زندگی نیز، شرکت کنندگان به شکل هفتگی در جلسات گروهی که عنوان «کارگاه» به آن اطلاق می شود، با حضور تسهیلگر دوره دیده و مجرب، ضمن انجام فعالیت های متنوع فردی و گروهی سلامت روان خود را تقویت می کنند.تعریف مهارت های زندگی:
مهارت های زندگی آموزش های روانشناختی هستند که باعث پیشگیری از آسیب های روانی- اجتماعی شده و ارتقا توانایی های فرد را به دنبال دارد. بر اساس تعریف، مهارت های زندگی دارای این قابلیت است که فرد را در برابر آسیب های روانی مانند افسردگی، اضطراب، مشکلات بین فردی، … و آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد، خشونت و… تقویت کند. ضمن اینکه مهارت های زندگی نه تنها منجر به پیشگیری می شود بلکه ارتقا توانایی های روانشناختی را نیز به دنبال دارد.
محور: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقا سلامت روان
مدرس: حسین ناصری
مدت: 20 ساعت
زمان برگزاری:
مخاطب: بزرگسالان
سرفصل‌ها:
خودآگاهی:
مهارت های ارتباطی
جرئتمندی
مدیریت استرس
مدیریت خشم
حل مسئله و تصمیم گیری
پیشگیری از افسردگی
همدلی
تفکر خلاق
تفکر نقاد
منابع پیشنهادی برای مطالعه:مهارت های زندگی و ده ابزار سنجش؛ نویسنده: جان لیپتاک، مترجم: حسین ناصری، انتشارات رشد، 1397
شرایط اولیه برای پذیرش:شرکت کنندگان در باشگاه مهارت های زندگی عموم مردم هستند ولی با توجه به ویژگی های روانشناختی افراد در دوره های مختلف، بهتر است که افراد در دو رده سنی زیر تقسیم بندی شوند.

رده سنی جوانان: 18 تا 25 سالگی
رده سنی بزرگسال: 26 تا 40 سالگی

شما همراهان عزیز می‌توانید از طریق فرم یا تماس با کلینیک آتیه درخشان ذهن در دوره ها ثبت نام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *