پادکست های علوم شناختی RadioAtieh
آیدی کست باکس: RadioAtieh
خودکشی قسمت 5 1

خودکشی- قسمت 06

خودکشی قسمت 5

خودکشی- قسمت 05 (نشانه های نشان دهنده ی خطر بخش اول)

کاور خودکشی قسمت 4

خودکشی- قسمت 04 (مغازه خودکشی)

خودکشی 03

خودکشی- قسمت 03 (مغازه خودکشی)

کاور خودکشی

خودکشی- قسمت 02 (رابین ویلیامز)

کاور خودکشی 2

خودکشی- قسمت 01 (یکشنبه غم انگیز)

کاور راهکارهای کنترل چاقی 4

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 01

کاور راهکارهای کنترل چاقی 1

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 02

کاور راهکارهای کنترل چاقی 3
پادکست سوم 4

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 03

کاور راهکارهای کنترل چاقی 6

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 04

کاور راهکارهای کنترل چاقی

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 05

راهکارهای کنترل چاقی-قسمت 06

پادکست های علوم شناختی با موضوعات متنوع در رادیو آتیه منتشر می شود. قصد داریم محتوایی متفاوت و کاربردی ارائه دهیم. در واقع موضوعاتی از کاربردهای عملی این علم در زندگی روزانه بررسی می شوند. سبک زندگی سالم و ارتقا عملکرد، مهم ترین دستاوردی است که می توان از علوم شناختی به دست آورد. از این رو در سری پادکست های علوم شناختی ، موضوعاتی را بررسی می کنیم که افراد با آن رو به رو هستند.

به طور مثال در یکی از قسمت های رادیو آتیه به موضوع نقشه مغزی پرداخته ایم. نقاط قوت و ضعف در کارکرد مغز با نقشه مغزی یا QEEG قابل شناسایی است. در یک سری از قسمت های دیگر به درمان چاقی با رویکرد های علوم شناختی پرداخته ایم. با کمک نقشه مغزی یا QEEG به صورت عینی و ملموس با کارکرد مغز آشنا می شویم. تشخیص دقیق اختلالات و مشکلات کارکرد مغزی اولین گام در مسیر بهبود است.

علوم شناختی چگونه به بهبود عملکردهای مغزی ما کمک خواهد کرد؟

همانطور که می دانید موفقیت فرد با توانمندی‌ مغزی ارتباط مستقیمی دارد. در این میان، علوم شناختی به کمک ما آمده است. به کار گیری روش های تکنولوژیک برای ارتقا عملکرد، نتیجه ی قابل توجهی را ایجاد کرده است. عملکردهای مثل یادگیری، حافظه، سرعت عمل، توجه و تمرکز و … قابل بهبود هستند.

در خصوص تقویت مهارت های شناختی مغز مثل انواع حافظه، توجه و تمرکز و عملکرد محاسباتی و استدلالی، می توان از علوم شناختی بهره برد. به کمک نرم افزارهای توانمند سازی و توامان با تمرین ها و بازی های کامپیوتری ویژه شاهد ارتقا عملکرد مغزی خواهیم بود. گفتنی است که تمرین های دیگر با قلم و کاغذ هم منجر به ارتقا توانایی مغز می شود.
تصور کنید که با چند تکنیک و درمان ساده می توانید فرآیندهای ساده و پیچیده مغز را تسهیل کنید. افزایش بازدهی و بهره‌وری در بین مدیران و ورزشکاران، با بهره از روش های تکنولوژیک نوین مانند نوروفیدبک و بیوفیدبک، ایجاد می شود. افراد نرمال به منظور بهبود عملکرد حرفه ای می توانند از این علوم نوین استفاده کنند.

ما در گروه دانش بنیان آتیه درخشان ذهن قصد داریم با سری پادکست های علوم شناختی و اعصاب در خدمت شما عزیزان باشیم. هر گونه سوال، نظر و پیشنهادات شما را پذیرا هستیم.