baner sekteh magzi 1400 4 23 compressed 1 scaled

توانبخشی بیماران سکته مغزی!

بیشترین دلیل از کار افتادگی انسان در دنیا به سکته مغزی اختصاص داده شده است. سکته مغزی دارای عوارضی مانند فلج، ضعف در اندام‌ها، مشکل در صحبت کردن( تکلم)، اختلال در بلع، از دست دادن حافظه، مشکلات ذهنی مثل دشواری در فکر کردن، ناتوانی در تصمیم گیری و درک موقعیت، مشکلات احساسی و عاطفی مانند افسردگی، بی حسی و کرختی و یا سایر احساسات غیرمعمول مثل خارش و سوزش ناخوشایند در اندام‌ها، سر دردهای ناگهانی و سرگیجه و تغییر در رفتار و مراقبت از خود است.

مراجعه به مراکز توانبخشی در زمان مناسب بعد از سکته می‌تواند در بهبودی بیماران سکته مغزی بسیار مهم باشد. ما در کلینیک مغز و اعصاب آتیه درخشان ذهن با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا مانند تحریک مغناطیسی مغز (rTMS)، تحریک الکتریکی مغز (tDCS) و توانبخشی شناختی (CRT) توسط متخصصین و اساتید دانشگاه با درمانگران مجرب در بهبود هر چه سریعتر این عوارض به یاری شما خواهیم آمد.

بهبودی عوارض سکته مغزی با آخرین تکنولوژی های روز دنیا ...

درمان با تکنولوژی روز

یکی از روش‌های بازتوانی در بیماران سکته مغزی، استفاده از دستگاهrTMS است. این روش درمانی مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (معتبرترین نهاد در این زمینه) است و با تحریک مغناطیسی نواحی خاصی از قشر مغز باعث تغییر در فعالیت مغز می شود. این درمان تأثیرات مثبتی در آسیب‌های مغزی (سکته مغزی)، و مواردی از جمله افسردگی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، توهمات شنوایی، پارکینسون، اختلال دوقطبی، فلج صورت، میگرن و … دارد. تجربه مراجعان کلینیک از این روش بسیار رضایت بخش بوده است.

اگر در خانواده یا نزدیکان کسی را می شناسید که از اثرات ناشی از سکته مغزی رنج میبرد، فرم تماس زیر را پر کنید، همکاران کلینیک آتیه با شما تماس خواهند گرفت، و به صورت رایگان شما را راهنمایی می کنند.

توانبخشی

حدود یک سال پیش بود که یک روز دیدم پدرم که توی تختش خوابیده بود یک طرف صورتش کج شده. به سختی صحبت می کرد و گفت که نمیتونه از تختش پایین بیاد. متوجه شدم سمت راست بدنش فلج شده و قادر به حرکت نیست.

سریع با اورژانس تماس گرفتم وپدرم رو رسوندیم به بیمارستان. پزشک اورژانس گفت که پدرم سکته مغزی کرده و باید بستری بشه. حدود یک هفته پدرم رو در بیمارستان نگه داشتند تا شرایطش ثابت شد و ترخیصش کردند. اما سمت راست بدنش همچنان فلج بود و نمی تونست اندامش رو حرکت بده.

پزشک گفته بود که پدرم بخاطر مشکل حرکتیش باید فیزیوتراپی بشه. بعد از ترخیص بلافاصله فیزیوتراپی در منزل رو شروع کردیم. فیزیوتراپ تمرینات حرکتی میداد و برق می گذاشت. بعد از حدود سه هفته پدرم تونست با کمک عصا بایسته و کم کم چند قدم راه بره. اما قادر نبود از دست راستش استفاده کنه.

این محدودیت حرکتی مشکلات زیادی برای پدرم ایجاد کرده بود. اون در ساده ترین کارها مثل حمام کردن و لباس پوشیدن به کمک احتیاج داشت و این مسئله باعث عدم استقلال و ناراحتیش شده بود. پدرم آدم فعال و اجتماعی بود اما از زمانی که در این شرایط قرار گرفت روابط اجتماعیش به شدت کاهش پیدا کرد و دیگه تمایلی به معاشرت با اطرافیانش نداشت و خیلی کم از منزل خارج می شد. همین موضوع باعث افسردگیش شده بود و ما به شدت براش نگران بودیم.

همون موقع‌ها بود که به توصیه پزشک معالج پدرم به کلینیک تخصصی آتیه رفتیم. کلینیک آتیه با کادر تخصصی خود تنها مکان در تهران هست که جدیدترین تکنولوژی دنیا را در اختیار داره و از اون بهره میبره، استفاده از این تکنولوژی‌ها سبب شده که سرعت توانبخشی در بیمارانی مثل پدر من به شدت افزایش پیدا کنه.

3 2

برخی از افتخارات و امتیازات کلینیک آتیه

 • نمایندگی رسمیHBImed (موسسه مغز و اعصاب سوئیس)
 • معرفی این گروه به عنوان شـرکت دانـش بنیـان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاســت جمهوری
 • همکاری با ستاد توسعه علوم شناختی و مرکزملـی نقشـه‌بـرداری مغـز ایران جهت هم‌افزایی علمی و ارتقا کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی
 • افتتاح کلینیک تخصصی بازتوانی مغز و اعصاب با استفاده از بروز ترین ابزارهای تکنولوژیک
 • فعالیت ۱۸۰ نفرکادر متخصص شامل، روان‌پـزشک، روانشنـاس، مشـاور، نـوروتـراپیسـت، بـازی‌درمـانگـر، کـاردرمـانگـر، گفتـاردرمـانگـر برای تمامی طیف‌های سنی اعم از خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسال
 • دارای قرارداد با بیمه‌های تامین اجتماعی، بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه رازی، بیمه سرمد، بیمه دانا، و بیمه مرکزی
 • دارای قرارداد درمانی با شرکت‌های آریا ساسول، پتروشیمی مهر، راه آهن، بانک سپه، بانک مرکزی، سازمان بنادر و کشتیرانی، کانون سردفتران و دفتریاران، و حوزه ستادی وزارت نیرو
 • نخستین مرکز ایرانی که به صورت تخصصی نوروفیدبک را برای ارتقای عملکرد و کمک در درمان اختلالات بیش فعالی – نقص توجه به کار گرفت.
 • نخستین مرکزداخلی که از QEEG در تشخیص نابهنجاری‌های مغزی ناشی از اختلال‌های روان‌پزشکی استفاده کرد.
 • اولین کلینیک روانپزشکی که دستگاه بیوفیدبک را برای کمک به درمان اختلالات اضطرابی به کار گرفت.
 • نخستین مرکزی که برای کاهش و درمان نشانه‌های اضطراب و افسردگی از دستگاهrTMSاستفاده نمود.
 • نخستین مرکزی که برای ارتقا عملکرد شناختی و کاهش علائم اختلالات یادگیری و اتیسم از دستگاه tDCS استفاده کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!