رزرو وقت

درمان اختلالت کف لگن با بیوفیدبک

اختلالاتی نظیر بی اختیاری ادرار از نوع فشاری، بی اختیاری ادرار اورژانسی، بی اختیاری ادرار مختلط، بی اختیاری ادرار نوروژیک، بی اختیاری مدفوع، واژینیموس، نشت ادرار بعد از جراحی پروستات آقایان و شب ادراری کودکان توسط درمان تکنولوژیک بیوفیدبک درمان می شود.

خیر در سنین مختلف این مشکلات وجود دارد. مثلا در بی اختیاری ادرار فشاری فرد با عطسه و سرف یا بلند کردن وسایل سنگین دچار بی اختیاری می شود، این مشکل به علت به علت بارداری و زایمان و ضعف عضلات کف لگن ایجاد می شود. گاهی در پسر بچه ها به دنبال خندیدن نشت ادرار ایجاد می شود.

بی اختیاری ادرار از نوع اورژانسی بیشتر در افراد مضطرب دیده می شود. یکی دیگیر از مشکلاتی که در این کلینیک به آن می پردازیم مشکلات مثانه نوروژنیک یا عصبی است. این گونه مثانه ها انقباضات بیش از اندازه دارند و فرد در اثر آن انقباضات احساس تخلیه پیدا می کند. معمولا در کودکانی که نزدیک به امتحانات هستند و دچار اضطراب می شوند دیده می شود.

ممکن است در ابتدا مشکلات خفیف باشند اما با گذشت زمان حاد شود. در نتیجه درمان آن هم سخت تر خواهد شد. به طور مثال در رابطه با واژینیموس بهتر است هرچه سریع تر درمان انجام شود زیرا این مشکل باعث ایجاد مشکلات عاطفی در خانواده و نازایی خواهد شد.

علت درصد بالایی از طلاق ها مشکلات جنسی است که قابل حل است.

بیوفیدبک یک شاخه از فیزیوتراپی است که به وسیله ی سنسورهایی روی کف لگن انجام می شود. در بچه ها از سنسورهای سطحی به صورت چسب استفاده می شود. انقباضات کف لگن به صورت انیمیشن به مراجع نشان داده می شود و درمانگر میزان انقباض را به صورت عدد می بیند. درمانگر، مراجع را راهنمایی می کند تا عضلات خود را تقویت کند. از طرفی این درمان چون جریان الکتریکی ندارد برای افرادی که مشکل قلبی دارند نیز ضرری ندارد. در هرجلسه ورزش هایی با توجه به سن و ضعیت بدنی بیمار به او داده می شود تا مثانه زمان بندی تخلیه را بیاموزد.

talent and intelligece 78a53ce784c20221afa07ba2e8901f08

در صورت نیاز برای تست های حضوری و ارزیابی بیشتر اطلاعات خود را ثبت کنید

در صورت لزوم با بخش تماس حاصل فرمایید.

الهه همت بلند

کارشناس مامایی

مشاهده رزومه
رزرو وقتارتباط با ماپوشش بیمه