کلینیک اعصاب و روان آتیه درخشان ذهن با 15 سال تجربه در حوزه ی خدمات درمانی مبتنی بر تکنولوژی با تمرکز در حوزه ی نروساینس بالینی فعالیت می کند. فرآیند پذیرش و تشکیل پرونده مراجعین مرکز شامل نوبت گیری، تکمیل فرم اطلاعات شخص و انجام آزمون های غربالگری است. این فرآیند به صورت تلفنی، حضوری و مجازی انجام می شود.

خدمات کلینیک اعصاب و روان آتیه درخشان ذهن شامل موارد زیر است که همگی از تکنولوژی های روز دنیا هستند:

کمسیون تشخیص در کلینیک اعصاب و روان آتیه

تشخیص اولین و مهم ترین گام در فرآیند درمان است. مرکز آتیه با استفاده از متخصصین روانپزشکی و روانشناسی و با ابزارهای تشخیصی به روز، کامل ترین و دقیق ترین پکیج تشخیصی را برای مراجعین خود فراهم می آورد.

نقشه مغزی یا QEEG

از تکنیک های نوین تصویربرداری مغزی است که با ثبت امواج مغزی این امکان را به ما می دهد که از چگونگی عملکرد مغز مطلع می شویم.

تحریک مکرر مغناطیسی مغز یا rTMS

یکی از روش های غیر تهاجمی و ایمن، تحریک مغز است. در این تکنولوژی با استفاده میدان مغناطیسی به تحریک یا بازداری بخشی از مغز پرداخته می شود که در برخی از اختلالات خلقی، به ویژه افسردگی اثرات مشابه یا بهتر نسبت به دارو درمانی یا روان درمانی دارد. ما در کلینیک اعصاب و روان آتیه از این روش برای مداخله درمانی بسیاری از اختلالات بهره می بریم.

بیوفیدبک

این تکنولوژی با الهام گرفتن از روش های مراقبه ای و مدیتیشنی سعی در کاهش تنش های سیستم عصبی دارد. همچنین این ابزار در بالابردن کیفیت عملکرد جنسی و کنترل علائم بی اختیاری ادرار و مدفوع تاثیر به سزایی دارد.

نوروفیدبک

نوعی از بیوفیدبک است که از طریق آن مراجع آموزش می بیند بدون هیچ مداخله ی مستقیم در مغز در قالب یک سیستم آموزشی مبتنی بر رایانه، تغییراتی در عملکرد خود ایجاد نماید. این روش در درمان ADHD (نقص توجه و بیش فعالی) و اختلالات اضطرابی موثر است.

تحریک الکتریکی مغز یا tDCS

در این روش درمانی از جریان الکتریکی بسیار ضعیف جهت تحریک بخشی از مغز که با بیماری فرد مرتبط است استفاده می شود. این تکنولوژی تاثیر بسیار چشمگیری در بهبود مراجعین با علائم طیف اتیسم، نقص توجه، بیش فعالی، اختلال یادگیری و سکته مغزی دارد.

روان درمانی:

روان درمانی های مرکز آتیه با استفاده از روانشناسان، روانپزشکان و مشاوران مجرب انجام می شود که وجه تمایز این خدمت نسبت به سایر مراکز درمانی استفاده از روان درمانی های تخصصی برای هر اختلال خاص در کلینیک ویژه آن اختلال است. مرکز آتیه شامل کلینیک آرامش، کلینیک توانمندی، کلینیک یادگیری و هوشمندی و کلینیک نقشه مغزی و روانسنجی است.

آزمایشگاه روان سنجی

این واحد شامل کامل ترین مجموعه آزمون های روان شناختی و نوروساینس کشور، مانند آزمون های شخصیت، هوش، استعداد و آزمون پیشرفتتحصیلی وود کاک جانسون و … است. مجموعه آزمون هایی که امکان تشخیص دقیق و پیگیری منظم روند درمان مراجعین را میسر می سازد.

روان درمانی اینترنتی

مرکز آتیه برای افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند، شرایطی را فراهم ساخته است که با استفاده از اینترنت بتوانند خدمات درمانی خود را با صرفه جویی در وقت و هزینه دریافت کنند.

پژوهش

معاونت پژوهشی مرکز آتیه متشکر از متخصصین حوزه علوم اعصاب روانشناسی، روان پزشکی و مهندسی پزشکی است که هدف آن توسعه خدمات، تکنولوژیک مرکز است. این گروه پژوهشی مقتخر است که با مراکز علمی معتبر بین المللی و داخلی همکاری علمی و پژوهشی نزدیک دارد.

آموزش

بخش آموزش کلینیک اعصاب و روان آتیه با همکاری مراکز معتبر بین المللی توانسته است با استفاده از به روزترین سر فصل های تخصصی و بهره گیری از اساتید مجرب داخلی و خارجی در طی ده سال اخیر در حوزه آموزش علوم اعصاب و روانشناسی به عنوان یک پیشتاز عمل نماید.

SOS های آموزشی:

آموزش های روانشناسی کاربردی به عموم مردم می تواند نقشی موثر در پیشگیری و کمک به افزایش اثربخشی درمان داشته باشد. همچنین منجر به فهمی مشترک میان متخصصین و جامعه می شود. مرکز آتیه با بهره مندی از سرفصل های نوین آموزشی و اساتید مجرب اقدام به برگزاری دوره های آموزشی “کاما” و “sos” می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *